Myftinia Shkodër uron 109 vjetorin e Pavarësisë

28/11/2021

Ditën e diel, më 28 nëntor 2015, Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed B. Sytari, i shoqëruar edhe nga teologët Lavdrim Hamja dhe Arben Halluni, mori pjesë në ceremoninë tradicionale që organizon Bashkia Shkodër me rastin […]

“Ne jemi të Allahut dhe tek Ai kthehemi”

22/11/2021

‎إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ‎ “Ne jemi të Allahut dhe tek Ai kthehemi” Pas një sëmundjeje të gjatë, ditën e shtunë, më 20 nëntor 2021, ka ndërruar jetë në Francë, vëllai dhe kolegu jonë, H. […]

Myftiu ligjëroi para maturanteve të Medresesë

10/11/2021

Paraditën e së mërkurës, më 10 nëntor 2021, Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed B. Sytari, zhvilloi një takim të përzemërt me maturantet e Medresesë “Haxhi Sheh Shamia”, edhe në kuadër të programit të këshillimit të […]

Ndërroi jetë studiuesi Smajl Bala!

07/11/2021

Ndërroi jetë studiuesi Smajl Bala! Myftinia Shkodër i shpreh ngushëllime të përzemërta familjes, miqve dhe kolegëve të tij! Homazh për një burrë me letra shumë..! Për herë të parë, zotni Smajlin e kam takuar para […]

1 2