Voton Myftiu i Shkodrës

25/04/2021

Të dielën, më 25 prill 2021, Myftiu i Shkodrës Imam Muhamed B. Sytari ka mbërritur në shkollën e mesme artistike “Prenk Jakova” të qytetit për të ushtruar të drejtën e tij kushtetuese në zgjedhjet e […]

Të ftuar për të jetuar si mëkëmbës…

23/04/2021

Të dashur e të shtrenjtë besimtarë! Tashmë që kaluan 10 ditët e para të Muajit Ramazan 1442, të gjithë jemi të ftuar të mendojmë e të punojmë në drejtim të cilësisë së jetës mbi tokë; […]

Përkujdesja për moshën e tretë në Islam

22/04/2021

Mbrëmë, në një bashkëbisedim rreth pozitës së moshës së tretë në Islam, së bashku me të nderuarit Orhan ef. Bislimaj dhe Faruk ef. Ukallo, në RTv Besa, në kuadër të emisionit të përnatshëm: “Karvani i […]

Fjalë të pathëna në një intervistë, larg…

19/04/2021

Intervista e gjatë me gazetaren Graciela Kiri, mbrëmjen e 18 prillit 2021, për Alb UK Tv, në Londër, më riktheu vite pas në kohë, në ditët e fëmijërisë, prejardhjes sime familjare, shkollës fillore në “7 […]

Ndërroi jetë imami i nderuar, H. Fadil Kraja

18/04/2021

Të Allahut jemi dhe tek Allahu do të kthehemi! Në moshën 87 vjeçare, ka ndërruar jetë sot, më 18 prill 2021, imami i nderuar, H. Fadil Kraja. Myftinia Shkodër, shpreh ngushëllimet e saj për familjen […]

1 2