Myftiu priti Kryetarin e Shoqatës “Istanbul”

01/02/2017

Paraditën e së mërkurës, më 1 shkurt 2017, Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed B. Sytari, priti në një vizitë pune, Kryetarin e Shoqatës “Istanbul”, z. Ridvan Seferaj. Gjatë këtij takimi, Myftiu vlerësoi kontributin e deritanishëm […]

Vizitat e kurban bajramit 1437/2016

12/09/2016

Ditën e hënë, më 12 shtator 2016, nga ora 9-11 paradite, Myftinia Shkodër, organizoi në xhaminë e Parrucës pritjen tradicionale me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në këtë pritje të ngrohtë, merrnin pjesë anëtarë […]

Vizitorë të nderuar nga Arabia Saudite dhe Turqia

25/06/2016

Ramazani i sivjetshëm ka ardhur me shumë begati e mirësi për muslimanët e Shkodrës. Aktivitete të larmishme, iftare vëllazërore, bamirësi të shumta, qindra familje shkodrane të ndihmuara në mënyra të ndryshme, të rinj të shumtë […]

1 2 3 4 5